pracownia komputerowa

Pracownia terminalowa – idealne rozwiązanie dla szkół

Pracownia informatyczna w szkole powinna być funkcjonalna, a jednocześnie niezawodna. Liczy się to, aby zapewnić uczniom komfort oraz swobodę użytkowania. Niestety wiele placówek nie posiada wystarczającego budżetu na zakup nowego wyposażenia sali komputerowej, czy też językowej.

Przestarzały sprzęt zmniejsza efektywność nauki, a także nakłada wiele ograniczeń. Istnieje prosty sposób na to, aby to zmienić! Pracownia terminalowa jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych tańsza w utworzeniu, co niesie za sobą sporą oszczędność pieniędzy.

Ograniczenie kosztów

Pracownia terminalowa może zostać zaprojektowana w zgodzie z posiadanymi potrzebami oraz oczekiwaniami. Jest to znakomite rozwiązanie dla obiektów, które chcą ograniczyć koszty. Nie należy obawiać się, że przekłada się to na niższy standard. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że każde stanowisko robocze posiada własny komputer. Oznacza to, że w jednej sali znajduje się zwykle kilkanaście pecetów. W pracowni terminalowej każde stanowisko składa się z monitora, słuchawek, klawiatury oraz myszki. Jest ono podłączone do terminala – wystarczy jedno urządzenie, aby stworzyć dogodne miejsce do nauki. Warto podkreślić, że wpływa to również na niższe koszty eksploatacyjne. Możliwe jest zredukowanie rachunków za energię. Oszczędzamy również na serwisie, a także konserwacji.

pracownia terminalowa

Źródło: https://pracowniaterminalowa.pl/produkt/27-pracownia-jezykowa

Niekłopotliwe zarządzenie

Administracja pracownią terminalową jest wyjątkowo prosta, dzięki czemu nie musimy obawiać się nadmiaru obowiązków. Przede wszystkim nie ma konieczności instalowania tego samego oprogramowania wiele razy. Robimy to wyłącznie raz, a następnie nadajemy uprawnienia konkretnym stanowiskom roboczym. Terminal nie posiada systemu operacyjnego, a więc nie jest narażony na wirusy, szkodliwe oprogramowanie, czy też ataki hakerów. Zupełnie inaczej jest w przypadku sprzętów bazujących na Windowsie, czy też Linuksie. Obsługa urządzeń jest banalnie prosta, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Nie bez znaczenia jest również intuicyjne zarządzenia – nauczyciel może w dowolnym momencie sprawdzić, jak przebiega praca wybranego ucznia.

Maksimum bezpieczeństwa

Pracownia terminalowa gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo danych. To administrator decyduje o przepływie informacji. Nie tylko nadaje on uprawnienia, ale również je odbiera. Nie należy więc martwić się o to, że uczniowie będą mieć nieograniczony dostęp do m.in. ocen, czy też sprawdzianów w wersji elektronicznej. Można powiedzieć, że każde stanowisko posiada niezależną przestrzeń dyskową (profil), co poprawia wygodę eksploatacji.