Kobieta w średnim wieku szuka pracy za granicą
Bez kategorii

Praca za granicą bez języka w średnim wieku – sprawdź, ile masz możliwości!

Artykuł sponsorowany.

Wyjazd do pracy za granicę dla wielu osób w średnim wieku oznacza większe możliwości znalezienia zatrudnienia, ale także zdecydowanie wyższych zarobków. Spora część z nich waha się jednak, czy taki wyjazd ma sens – albo ze względu na osiągnięcie bądź przekroczenie wieku średniego, albo brak znajomości języka, albo jedno i drugie. Okazuje się, że praca za granicą bez języka i po 40-stce daje naprawdę spore możliwości! Na jaki zawód możesz liczyć? Sprawdzamy!

Praca za granicą bez języka – jakie są możliwości?

Nim przyjrzymy się konkretnej pracy, którą można wykonywać za granicą bez znajomości tamtejszego języka, warto wziąć pod uwagę same opcje zarobkowe. Szczególnie że – jak wynika z badania „Migracje Zarobkowe Polaków” – aż 16,1% pracujących Polaków, po wybuchu pandemii COVID-19, zastanawia się nad wyjazdem za granicę. Aż 32,3% ankietowanych jako kierunek potencjalnego wyjazdu wskazało Niemcy. Takie plany w bardzo wielu przypadkach mogą przynieść pozytywny skutek, praca za granicą daje bowiem możliwość szybkiego zarobienia dużych pieniędzy.

Zarobienie choćby 1400 euro, co bez problemu można osiągnąć przy dobrej znajomości języka, to prawie 6500 złotych. Zaoszczędzenie chociażby „zaledwie” połowy z tego daje co miesiąc oszczędności rzędu ponad 3000 zł. Trzeba mieć tu również na uwadze korzystne systemy podatkowe, które nie wymagają „oddania” tak dużej części wynagrodzenia, jak w Polsce.

Jaki można mieć zawód za granicą jako osoba w średnim wieku i bez znajomości języka?

Przekroczenie 40. roku życia i brak znajomości angielskiego, niemieckiego czy holenderskiego absolutnie nie wyklucza Cię z możliwości zarabiania poza Polską. Przeciwnie! Doskonałym tego przykładem jest praca jako opiekunka do osoby starszej. To zawód, w którym osoby w średnim wieku są szczególnie mile widziane. Wynika to między innymi z ich doświadczenia życiowego, w tym dotyczącego sprawowania opieki nad inną osobą – zdecydowanie większego niż studenckie. Wiele kobiet w średnim wieku zajmowało się nie tylko dziećmi, ale również swoimi starszymi rodzicami czy dziadkami bądź innymi członkami rodziny.

Co więcej, osobom po 40. roku życia jest często zwyczajnie łatwiej porozumieć się z seniorem. Dzieli je bowiem znacznie mniejsza różnica wieku niż w przypadku np. 20-latków. To z kolei przekłada się na lepsze zrozumienie ich potrzeb, problemów czy doświadczeń.

A jak możliwa jest w ogóle praca jako opiekunka do osoby starszej za granicą bez języka, skoro kontakt z seniorem jest istotny? Wynika z odpowiedniego przeszkolenia przyszłych pracowników przed podjęciem przez nich zatrudnienia – w tym udziału w kursie językowym.

Jak bezpiecznie podjąć pracę jako opiekunka do osoby starszej za granicą?

Pierwsza praca za granicą bez języka bez wątpienia jest stresującą wizją. Aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo, wystarczy skorzystać z usług firmy, która profesjonalnie zajmuje się zatrudnianiem opiekunek oraz organizacją wyjazdów – takiej jak Promedica24. Przyszłe opiekunki mają możliwość skorzystania z kursu języka niemieckiego, który przygotuje je do porozumiewania się z podopiecznym oraz swobodnego podejmowania takich czynności, jak robienie zakupów. Takie doszkolenie jest dostępne w wielu miastach, a także online.

Co więcej, Promedica24 daje dostęp do licznych ofert pracy – przede wszystkim sprawdzonych, a zatem bezpiecznych i na przejrzystych warunkach. Najbardziej aktualne można sprawdzić na stronie: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/.

Praca za granicą z Promedica24

Firma każdej opiekunce przypisuje Menadżera Kontraktu, który staje się opiekunem jej wyjazdu i z którym może się kontaktować w trakcie pracy. Zatrudnieni otrzymują ubezpieczenie podróżne na cały okres przebywania za granicą, a wszystkie dokumenty są przekazywane w języku polskim. Promedica24 zapewnia także dojazd z wyznaczonego punktu odbioru aż pod dom podopiecznego. Ścieżka zatrudnienia jest prosta i klarowna, a podczas pobytu za granicą opiekunka nie zostaje pozostawiona „sama sobie”.

Praca za granicą bez języka w średnim wieku jak najbardziej jest zatem możliwa, a także – przy odpowiednim wyborze firmy – bezpieczna oraz dochodowa. Polko, odważ się na zmiany!