Suplement diety
Dom i Rodzina

Omułek zielonowargowy – jak stosować na zdrowe stawy i kości?

Produkty z dalekiej Azji stają się dzisiaj bardzo popularne na rynku ze zdrową żywnością. Wciąż odkrywane są nowe właściwości prozdrowotne – naturalne suplementy diety doskonale uzupełniają ubogą dietę współczesnego człowieka. Do takich produktów należy omułek zielonowargowy. Dlaczego warto regularnie go stosować i w jakich przypadkach jego działanie będzie najskuteczniejsze? Sprawdźmy!

Omułek zielonowargowy występuje w naturze jako małża o zielonkawym zabarwieniu skorupki. Oryginalnie bytuje on na wybrzeżach Nowej Zelandii, jednak dziś jest on spotykany także w innych częściach świata. Od pewnego czasu kapsułki omułka zielonowargowego możemy napotkać w sklepach ze zdrową żywnością oraz naturalnymi suplementami diety.

Omułek zielonowargowy: opinie, działanie, korzyści

Wśród najbardziej cenionych właściwości omułka zielonowargowego trzeba wymienić ich zbawienne działanie na stawy i kości. Kapsułki omułka zielonowargowego są bardzo cenione w terapiach zwyrodnień, reumatyzmu, przewlekłymi bólami kostnymi itp. Są do dolegliwości wielu Polaków, stąd tak wielkie zainteresowanie tym produktem na naszym rodzimym rynku.

Fot. Omułek z Ekoflos.pl

Omułek zielonowargowy zawiera glukozaminę, czyli jeden z głównych składników budulcowych chrząstek, tkanki łącznej oraz płynów stawowych. Stan stawów i kości z wiekiem lub w wyniku chorób się pogarsza, właśnie w wyniku zmniejszonej zawartości glukozaminy. Naturalna suplementacja jest z tego powodu bardzo wskazana – najlepiej stawiać na produkty ekologiczne i nieprzetworzone, kapsułki omułka zielonowargowego to najlepszy przykład. Stawia się go w jednym szeregu np. z kurkuminą i krzemem organicznym.

Koncentrat z omułka zielonowargowego można najczęściej nabyć w formie dobrze przyswajalnych kapsułek. W sklepach możemy również szukać balsamów i kremów z omułkiem zielonowargowym, stosowanych miejscowo.

Omułek zielonowargowy działa trochę jak naturalne „serum” opóźniające następstwa starzenia się organizmu. Jest wartościowym źródłem kolagenu, który odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu stawów oraz wpływa na elastyczność skóry. Z wiekiem poziom kolagenu maleje, kapsułki omułka zielonowargowego są na to dobrym remedium. Dobry stan skóry, włosów i paznokci, jak również lepszą regenerację komórek oraz sprężystość skóry zapewnia kwas krzemowy. Koncentrat z omułka zielonowargowego stosowany regularnie jest przez te właściwości polecany osobom, które przekroczyły 50 rok życia, szczególnie zaś kobietom w okresie menopauzy.

Omułek zielonowargowy źródłem kwasów omega-3

Kapsułki omułka zielonowargowego zawierają w sobie skoncentrowanych aż 12 różnych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3 oraz lyprinol. Dzięki temu omułek można zaliczyć do suplementów diety o działaniu przeciwzapalnym. Ma on również właściwości regeneracyjne i jest ceniony jako kuracja wspierająca po przebytych kontuzjach, takich jak złamania, zwichnięcia, jak również chorób przewlekłych, np. reumatyzm lub artretyzm.

Jak stosować omułek zielonowargowy?

Zalecana dzienna dawka dla osoby dorosłej to 600 mg. Zazwyczaj rozdzielone jest to na dwie kapsułki omułka zielonowargowego. Nie ma konkretnych przeciwwskazań co do suplementacji. W przypadku kobiet w ciąży zaleca się jednak konsultacje ze swoim lekarzem i dostosowanie dawki oraz czasu kuracji do indywidualnych uwarunkowań.