Biała dłoń robota jako nowinka technologiczna
Technologia

Nowinki technologiczne 2022 – czym zaskoczy nas nauka?

Rozwój technologii jest czymś, co nadal zachwyca i zadziwia jednocześnie. Trudno przyzwyczaić się do tego tempa, które pozwala nam cieszyć się nowymi produktami co rok, a także wprowadza w nasze życie nowe rozwiązania ułatwiające codzienną pracę. 2022 także stoi pod znakiem nowinek technologicznych. Czym w tym roku zaskoczyła nas nauka?

Robot Ameca

Targi elektroniki użytkowej CES co roku prezentują niezwykłe rozwiązania technologiczne. W tym roku wygraną była firma Ameca, która zaprezentowała robota z ludzką twarzą i temperamentem. Robot rzeczywiście jest imponujący. Dzięki siedemnastu silnikom może wyrażać emocje czy używać szczęki do odpowiedniego artykułowania. Dzięki mikrofonom w uszach słyszy wypowiedzi i reaguje na głos, kierując spojrzenie (kamery) w odpowiednim kierunku. Maszyna nadal odpowiada z opóźnieniem, jednak jej wypowiedzi są rozbudowane i sensowne. Czy to kolejny istotny krok do buntu maszyn?

Interaktywny lakier

Jeśli masz dość tego, że Twój samochód przez cały czas użytkowania wygląda tak samo, trzymaj kciuki za projekt BMW. Marka wprowadziła bowiem lakier interaktywny, który – dzięki zastosowaniu technologii elektroforetycznej – umożliwia szybkie zmienianie barwy lakieru, a raczej folii, którą pokryty jest samochód. BMW nie wprowadza jeszcze tego rozwiązania na rynek, jednak być może za kilka lat taka folia będzie zdobić właśnie Twoje auto.

TCL NXTWEAR G – monitor na Twój nos

Smart okulary nie są już niczym nowym, a jednak tego typu rozwiązania zawsze trochę przyspieszają tętno geekom. Nam również. W przypadku tego sprzętu nie jest to nawet rozwiązanie smart, a monitor, który możesz ubrać na nos. Tak, to zapewnia ogromną wygodę podczas pracy czy spędzania czasu wolnego. Daje Ci także dużo prywatności. Okulary rzeczywiście połączyły dobry obraz z niewielkim rozmiarem okularów. Poczekajmy, aż trafią na rynek i będą kosztować mniej, niż duży telewizor.

O czym pisze każdy portal z nowinkami internetowymi? Prawdopodobnie o powyższych produktach i wielu, wielu innych. Rok 2022 jest bowiem dość bogaty pod tym względem. Warto śledzić nowości, by wiedzieć, co nauka szykuje dla nas w przyszłości.