Rodzina przed telewizorem ogląda bajki po angielsku
Rozwój

Nauka angielskiego przez oglądanie bajek – czy ma to sens?

Czy znamy dziecko, które nie lubiłoby oglądać bajek? Z całą pewnością nie. Zarówno te najmłodsze, jak również i te nieco starsze, z chęcią oglądają przygody swoich ulubionych bohaterów z kreskówek. Nauka języka obcego w formie oglądania bajek, stanowi w ostatnim czasie jedną z najbardziej skutecznych metod poznawania języka i ,,osłuchiwania się” z nim. Dzieci chyba nie trzeba zachęcać do oglądania bajek, prawda?

Bajki po angielsku – czyli przyjemne z pożytecznym

Wybierając odpowiedni kurs angielskiego dla dzieci, należy przede wszystkim postawić na taki, który będzie ukierunkowany na konkretny etap rozwoju dziecka. Wiadomo, iż zupełnie inaczej wygląda zaznajomienie dziecka z językiem w wieku 3 lat, inaczej, gdy ma ono 7 lat, a jeszcze inaczej, gdy jest 10 – latkiem. W ostatnim czasie w sposób szczególny kładzie się nacisk na bajki po angielsku. Dlaczego? Wynika to z faktu, iż wszystko to, co sprawia dzieciom radość i co wyzwala w nich pozytywne emocje, jest łatwe w zapamiętywaniu.

Negatywne emocje blokują dopływ glukozy do mózgu, stąd też trudno jest się skoncentrować i zapamiętać to, co się słyszy czy widzi. Kiedy jednak uczymy się łącząc radość, zadowolenie i dobrą zabawę, wtedy efektywność zdobywania wiedzy automatycznie rośnie. Kurs angielskiego to doskonały sposób na pokazanie dziecku zupełnie nowego świata, ale warto, aby był on dodatkowo wzmacniany i pogłębiany. Bajki w języku obcym, stanowią tutaj doskonały wybór.

Samodzielne rozumienie słów poprzez oglądanie bajek

Jak to możliwe, aby dziecko nie ucząc się, rozumiało słowa? Wszystko tak naprawdę związane jest z naturalnym procesem nauki i przyswajania zwrotów obcojęzycznych. W bajkach takich skupia się uwagę na powtarzalność struktur, a także wyrazów i zwrotów. Dzieci uwielbiają angażować się w to, co widzą, niejako wchodząc w świat bohaterów. Słuchając bajek, dane dialogi kojarzą z konkretnymi akcjami, z mimiką twarzy ulubionych postaci, z ich gestami. To wszystko jest niezwykle pomocne, jeśli w grę wchodzi nauka języka obcego.

Jeśli chcemy, aby dziecko poznawało obce słowa i wyrażenia, tak, aby w przyszłości posługiwać się językiem, należy wprowadzić naukę w formie zabawy i to tak naprawdę stanowi sedno wszystkiego. Kurs z angielskiego organizowany przez profesjonalną szkołę językową, to jak najbardziej doskonały wybór, który połączony ze słuchaniem bajek, może zapewnić naprawdę doskonałe efekty.