Ksiązki ułożona równo na pułce w biblitece

Najciekawsze premiery książek w 2022 roku

Koniec roku coraz bliżej, a w księgarniach już pojawiły się pierwsze zapowiedzi książek. Jak zwykle autorzy nie zapomnieli o swoich czytelnikach i zrobili wszystko, aby zaspokoić ich głód książkowy. Jakie ciekawe książki będą miały premierę w 2022 roku? Poniżej krótkie zestawianie z podziałem na gatunki oraz datą premiery. Każdy więc znajdzie coś dla siebie!

Ciekawe premiery książek dla dzieci w 2022 roku

Dzieci, które czytają książki, nie tylko rozwijają swoją wyobraźnię, ale też poszerzają zasób słów, dzięki czemu znacznie łatwiej im wyrażać uczucia i potrzeby. Trzeba więc wspierać dziecko w jego pasji i nie można o nim zapomnieć podczas zakupów w księgarni. Oto kilka ciekawych premier książkowych dla dzieci, które pojawią się w 2022 roku.

1. Baletnice. Mimo wszystko” Elisabeth Barfety. Choć tytuł może sugerować, że jest to lektura wyłącznie dla dziewczynek, to nic bardziej mylnego. To historia o chłopcu imieniem Bruno, który mierzy się z własnymi problemami. Stanął bowiem przed trudnym wyborem: walczyć o siebie i swoje marzenia, a może poddać się presji i się nie wychylać? Autorka przedstawia zjawisko hejtu, prawdziwej przyjaźni i odmienność, która nie zawsze musi być zła.
    Premiera: 12.01.2022.
  2. “Tata Oli przeklina” to ósmy tom z serii “Tata Oli”. Jest do doskonała książka dla tych maluchów, które dopiero zaczynają swoją przygodę z książkami. Mimo niewielkiej ilość stron zabawa na pewno będzie przednia. Thomas Brunstrom pokazuje w niej, jaką zaradnością się wykazują i ile potrafią zrobić, jeśli naprawdę czegoś pragną.
    Premiera: 12.01.2022.
  3. Dla miłośników wierszy warto wspomnieć o tym, że w Nowym roku premierę będą miały książeczki znanego poety – Juliana Tuwima. Znane są nam wszystkim, ale te wiersze wyróżniają się nową, kolorową oprawą. Na sklepowych półkach można będzie znaleźć, chociażby: “Lokomotywę”, “W aeroplanie”, czy “O panu Tralalińskim”.
    Premiera 26.01.2022.

Najciekawsze premiery książek dla osób o mocnych nerwach w 2022 roku

Jeśli ktoś w książkach uwielbia wraz z policją szukać mordercy lub rozwiązywać rodzinne zagadki to znalazł się w odpowiednim miejscu. Mroczne historie, które doskonale sprawdzą się na zimne i ciemne wieczory to:

1. “Kłamstwa, wszędzie kłamstwa” Adele Parks. Z pozoru przykładne małżeństwo Daisy i Simona skrywa swoje tajemnice. Mimo że wiodą spokojne życie, a na świat wreszcie przyszła wyczekiwana córeczka, to nie wszystko jest takie idealne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczył jeden dzień, a właściwie moment by ich rodzina przestała istnieć. Co takiego się wydarzyło?
    Premiera: 26.01.2022.
  2. “Secretum” Katarzyna Grzegrzółka. Inspektor Anna Zielewska zmuszona jest poprowadzić sprawę zabójstwa z kolegą, który dopiero rozpoczyna swoją karierę w policji. W dodatku w jej życiu osobistym również nie dzieje się nic dobrego, mimo że niedawno nawiązała nową relację z partnerem. Kto i co ukrywa? Jak Anna poradzi sobie z przeciwnościami losu?
    Premiera: 14.02.2022.
  3. “Krzesło czarownic” Sebastian Maciak. Morderca wybiera kolejne ofiary, a policja tylko rozkłada ręce. Zbrodniarz jest na tyle przebiegły, że pozostawia po sobie ślady i dowody, które wskazują na coraz to inne osoby. Czy zostanie złapany?
    Premiera: 5.01.2022.

Ważne premiery książek dla kobiet w 2022 roku

Nikt raczej nie będzie się dziwił, że to panie czekają na nowości mające pojawić się na rynku czytelniczym, szczególnie jeśli jest to kontynuacja ulubionej serii.
Jakie ważne premiery książek czekają panie w 2022?

1. “Słowo Gangstera” Katarzyna Mak. Rozstania i powroty partnerów z reguły nie są niczym dobrym. Elena po kolejnym rozstaniu z Marcello postanawia odciąć się od przeszłości i iść własną drogą. Mężczyzna przekroczył ostateczną granicę – zdradził.
    Los jednak sprawia, że po latach znów się spotykają. Czy kochankowie ponownie zbliżą się do siebie i dadzą sobie jeszcze jedną szansę? A może wspomnienie tego, co było całkowicie ich od siebie oddali?
    Premiera: 26.01.2022.
  2. “Szef mojego serca” Alicja Sinicka, czyli pierwszy tom z “Niegrzecznej kolekcji”. Ewa i Adam początkowo mają jasno postawione granice. On jest jej szefem, a ona jego podwładną. Szybko jednak oboje zaczynają rozumieć, że ich relacja na pewno wejdzie na zupełnie inny poziom. Niestety Adam w stosunku do Ewy nie jest całkowicie szczery. Co kryje mężczyzna?
    Premiera: 19.01.2022.
  3. “Nie do odzyskania” Tijan. To jedna z ważniejszych premier książkowych dla pań w 2022 roku. Fanki autorki na pewno zgodzą się z tym stwierdzeniem. “Nie do odzyskania” to 2 tom serii “Rozdzieleni”.
    Alex to młoda dziewczyna, która dopiero rozpoczyna dorosłe życie. Jednak ono jej nie oszczędzało. Została absolutnie sama, opuścili ją rodzice i wszyscy przyjaciele. Niemniej nie chce odpuścić i postanawia dowiedzieć się, co spowodowało, że los dotknął ją tak dotkliwie. Jesse, chłopak z przeszłości ma jej w tym pomóc. Czy będzie także stanowił część jej przyszłości?
    Premiera: 26.01.2020.

Artykuł powstał we współpracy z: wydawnictwo Racjonalista.