zawieszki do gryzaka

Na co zwracać uwagę przy zakupie zawieszki do gryzaka?

Zaraz po narodzinach dziecka szybko przekonasz się, że silne rączki są w stanie wszystko wyrzucić z wózka czy bujaczka. A skoro tak, to i gryzak może wylądować poza obrębem miejsca, którego pod żadnym pozorem opuszczać nie powinien. Aby temu zapobiec, wymyślono zawieszki. Tylko jak je wybrać?

Jakość wykonania i trwałość

Pierwsza rzecz, o której na pewno już pomyślałeś, to „ale czy to się nie rozpadnie”. I słusznie. Musisz mieć pewność, że wybierane produkty dla dziecka są bezpieczne. Liczy się zatem nie tylko to, jak są wykonywane, ale także z jakich materiałów, czy nie ma tam toksycznych elementów, choćby lakieru, oraz czy są trwałe, czyli czy po chwili nie zepsują się, a Ty będziesz musiał szukać nowej zawieszki. Dlatego stawiaj na renomowane i sprawdzone strony z produktami dla niemowlaków i nie tylko.

Materiały, które nie są toksyczne

Jeśli już jesteśmy przy bezpieczeństwie, to warto będzie wrócić do toksycznych elementów. Wiele zabawek, zwłaszcza te plastikowe, są pokryte lakierami lub mają w sobie takie elementy, które oddziałują na organizm człowieka. I o ile dla nas, dorosłych, problem jest marginalny, o tyle w okresie wzrostu, rozwoju i wchodzenia w ten świat już tak kolorowo nie jest. Dlatego dzieciaki trzeba chronić przed niebezpiecznymi elementami w zabawkach czy zawieszkach do gryzaków właśnie.

Możliwość personalizacji

Być może mało kto pomyślał właśnie o tym, ale wygląd zawieszki też ma znaczenie. Dziecko poznaje świat i musi cały czas otaczać się przedmiotami (tudzież być otaczane), które w sposób szczególny będą stymulować rozwój. Dlatego warto pomyśleć o tym, by wasza zawieszka była kolorowa, miała ładne elementy, które przyzwyczają dziecko do estetyki, a także, by można ją było spersonalizować.

Wybieramy zawieszkę do gryzaka

Drewniana zawieszka do smoczka to przede wszystkim praktyczny element, który nie pozwoli dziecku wyrzucić przedmiotu na ziemię. Ale powinna być dobrej jakości, nieszkodliwa i ładna. I o to musisz zadbać.