projektowanie ubrań

MSKPU – szkoła mody i projektowania ubioru

Artykuł sponsorowany.

Szkoła mody MSKPU cieszy się od lat niesłabnącym zainteresowaniem. Zapewnia ona szeroki wybór kierunków kształcenia, dzięki czemu znalezienie wariantu odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić wyzwania. Nie można nie wspomnieć również o doświadczonej kadrze, która gwarantuje kompleksowe wsparcie na każdym etapie kształcenia. Osoby, które nie wiedzą, jaką decyzję podjąć powinny zapoznać się z dalszą częścią wpisu.

MSKPU – szkoła mody dla wymagających

Cztery semestry nauki

Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie wydaje to bardzo dobry wybór dla tych, którzy stawiają na intensywny rozwój. Nauka odbywa się w cztery semestry – na sam koniec otrzymuje się dyplom akredytowany Ministerstwa Kultury, który potwierdza kwalifikacje zawodowe. Jego posiadacze mają otwarte drzwi do kariery! Każdy może pokierować swoją ścieżką zawodową zgodnie z posiadanymi preferencjami. Możliwości jest wiele! Absolwenci opisywanej szkoły robią karierę w świecie mody. To wielka szansa dla tych, którzy chcą pracować w teatrach, studiach telewizyjnych, domach mody. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć własną markę.

Wykładowcy z wieloletnim stażem

Szkoła mody MSKPU zatrudnia najlepszych wykładowców, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży. To prawdziwi eksperci, którzy chętnie dzielą się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również praktycznymi wskazówkami. Absolwenci potwierdzają, że kadra jest pomocna, a zarazem przyjaźnie nastawiona do swoich podopiecznych. W przypadku wątpliwości wystarczy skontaktować się z prowadzącym zajęcia. Kontakt zdalny gwarantuje maksymalną swobodę, co jest szczególnym udogodnieniem w obecnych czasach, a także walorem dla tych, którzy mieszkają poza stolicą. Szkoła chętnie współpracuje z przedstawicielami kultowych marek modowych.

Nowoczesne techniki kształcenia

W MSKPU wykorzystywane są nowoczesne, a zarazem sprawdzone techniki kształcenia, co przekłada się na wysoki poziom skuteczności. Na potrzeby nauczania zdalnego została stworzona funkcjonalna, a jednocześnie prosta w obsłudze platforma. Dzięki niej możliwe jest m.in. szybkie udostępnianie materiałów dydaktycznych. Uczniowie mogą również bez trudu kontaktować się z wykładowcami i nie tylko. To świetna okazja do tego, aby poznać osoby posiadające podobne zainteresowania, a nawet nawiązać kontakty biznesowe. Oczywiście oprócz zajęć na odległość przeprowadzane są również bloki praktyczne, podczas których można rozwijać umiejętności.

Moda zrównoważona

Warto wiedzieć, że MSKPU kładzie duży nacisk na modę zrównoważoną. Produkcja odzieży powinna odbywać się w sposób etyczny, czyli z poszanowaniem praw człowieka oraz natury. Wymaga to zastosowania ekologicznych materiałów, które nie stanowią zagrożenia dla środowiska naturalnego. Duże znaczenie odgrywa również ich trwałość. MSKPU to szkoła mody regularnie organizuje konkursy, które promują ekologię w branży modowej. Dla uczestników projektów specjalnych jest to szansa na zaistnienie na rynku. Najlepsi projektanci mogą zostać zauważeni przez wyjątkowe osobistości.

Pokaz dyplomowy

Nauka w MSKPU kończy się pokazem dyplomowym, podczas którego można zaprezentować swoją kolekcję. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to prawdziwe wydarzenie w branży, w którym biorą udział osoby publiczne. Właśnie dlatego absolwenci bardzo często nawiązują owocne współprace jeszcze przed otrzymaniem dyplomu. To pierwszy krok do tego, aby rozpocząć swoją karierę. Na widowni nie brakuje polskich oraz zagranicznych znawców mody.