Dziecko leży na materacu

Materac dla dziecka – jaki zapewni mu odpowiedni komfort snu?

Nie ulega wątpliwości, że zdrowy i wartościowy sen zapewnia człowiekowi odpowiedni wypoczynek oraz regenerację. Komfort snu jest szczególnie ważny w przypadku dzieci, ponieważ wpływa również na ich prawidłowy rozwój. Wyspane dziecko jest radosne, pełne energii i chętne do zabawy czy nauki. W celu zapewnienia mu odpowiednich warunków do spania należy zadbać o wygodny materac do jego łóżka. Tylko jaki będzie najlepszy? Tak naprawdę najważniejsze są dwie kwestie – twardość i rodzaj wypełnienia materaca.

Optymalna twardość materaca

Jednym z najważniejszych parametrów, jaki należy wziąć pod uwagę kupując dziecku materac do spania jest jego stopień twardości. Zarówno niemowlakom, jak i starszym dzieciom zalecane są materace średniomiękkie (H2) bądź średniotwarde (H3). Zapewnią one dziecku właściwe podparcie dla jego ciała, co z kolei przekłada się na wysoką jakość jego wypoczynku podczas snu.

Wypełnienie materaca – postaw na zdrowy rozsądek

Oferta rynkowa materacy jest niezwykle bogata. Producenci oferują rozmaite modele materacy o różnych właściwościach i wypełnieniach, więc trudno dokonać wyboru. Oczywiście im więcej udogodnień tym większa cena. Wpływa na nią również rodzaj zastosowanego wypełnienia.

W przypadku niemowlaka wystarczy materac do spania ze zwykłej pianki, który może ewentualnie posiadać dodatkowo warstwę z gryki i kokosu. Są niedrogie, antyalergiczne i zapewniają właściwą cyrkulację powietrza. Można również wybrać nieco droższe rozwiązanie i zdecydować się na zakup materaca do spania z pianki wysokoelastycznej HR, który idealnie dopasowuje się do kształtu ciała dziecka zapewniając mu właściwe podparcie podczas snu. Tego typu materac będzie doskonałą propozycją nie tylko dla młodzieży, ale także dla przedszkolaka śpiącego już na zwykłym łóżku. Materac z pianki HR może posiadać dodatkowe warstwy, w tym kokos i gryka, ale również lateks. Materace do spania z pianki są lekkie oraz trwałe (zwłaszcza z pianki HR), co sprawia, że stanowią rozsądny wybór w przystępnej cenie.

Artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl.