Mężczyzna uczestniczy na kursie pedagogicznym online
Rozwój

Kurs pedagogiczny online – czy warto?

>Zastanawiasz się, czy warto zapisać się na kurs pedagogiczny online? Do kogo właściwie jest adresowane szkolenie tego rodzaju? Co daje jego ukończenie? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Kurs pedagogiczny jest szkoleniem skierowanym do instruktorów praktycznej nauki zawodu. Jeśli planujesz przyjąć do swojego zakładu praktykantów, musisz ukończyć taki kurs. Co jeszcze daje kurs pedagogiczny? Jakie są wstępne wymagania dla wszystkich kandydatów?

Dla kogo kurs pedagogiczny online?

Kurs pedagogiczny online jest skierowany do głównie do właścicieli, mistrzów czy pracowników zakładów rzemieślniczych, usługowych oraz produkcyjnych. A dokładniej do tych osób, które planują przyjąć młodych pracowników do swojego przedsiębiorstwa. Nie każdy może jednak wziąć udział w takim kursie – są pewne wymagania. Jakie? O tym wspominamy na samym końcu niniejszego wpisu.

Jeśli szukasz sprawdzonego kursu, sprawdź ofertę na stronie https://kurspedagogiczny.pl/, gdzie znajdziesz szkolenie zgodne z nowymi przepisami, które weszły we wrześniu 2019 roku. Czas trwania kursu to 10 dni, a jego program został zatwierdzony przez Kuratora Oświaty w łodzi. Każdy uczestnik otrzymuje oczywiście zaświadczenie. Szkolenie odbywa się online za pośrednictwem nowoczesnej platformy e-learningowej. Jest możliwość wystawienia faktury VAT. Nie zwlekaj i już teraz zapisz się na kurs pedagogiczny. To idealne rozwiązanie dla instruktorów praktycznej nauki zawodu!

Co daje kurs pedagogiczny?

Uczestnik po skończeniu kursu otrzymuje stosowne zaświadczenie. I jednocześnie może przyjmować praktykantów na tak zwaną praktyczną naukę zawodu w swoim zakładzie usługowym. Zatem z kursu mogą skorzystać zarówno zakłady fryzjerskie, jak i krawieckie i kosmetyczne oraz restauracje, sklepy, hotele czy zakłady produkcyjne. Możliwości jest wiele. Nie czekaj i już teraz zweryfikuj swoje wymagania wstępne, a po pozytywnej weryfikacji zarejestruj się na kurs!

Jakie są wymagania wstępne dla kandydatów?

Kurs pedagogiczny skierowany jest do pracowników zakładów usługowych. Są jednak pewne formalne warunki, które muszą spełniać uczestnicy. Przede wszystkim należy mieć tytuł mistrzowski w zawodzie. Jeśli jednak nie masz takiego tytułu, musisz spełnić inne warunki. Do nich zalicza się rodzaj ukończonej szkoły, przygotowanie zawodowe oraz staż.

Możesz wziąć udział w kursie, jeśli masz świadectwo ukończenia branżowej szkoły I stopnia lub zasadniczej szkoły zawodowej i tym samym tytuł zawodowy w nauczanym lub pokrewnym zawodzie oraz minimum 6 lat stażu. Jeśli natomiast ukończyłeś LO – w tym zawodowe, techniczne, profilowane, szkołę policealną, średnie studium zawodowe czy technikum i otrzymałeś tytuł wykwalifikowanego robotnika lub równorzędny w tym zawodzie, który będziesz nauczać oraz ukończony staż (minimum 4 lata) również możesz zapisać się na kurs pedagogiczny, o którym wspominaliśmy w pierwszej części niniejszego artykułu.

W szkoleniu wziąć udział mogą także osoby, które ukończyły szkoły wyższe. W takiej sytuacji nie ma wymagań dotyczących tytułu zawodowego. Nie trzeba również być po specjalności studiów, która jest zgodna z nauczanym zawodem. Jedynie należy ukończyć stać – minimum 2 lub 4 lata.

Więcej informacji na temat wymagań, które musi spełniać uczestnik kursu pedagogicznego, znajdziesz na wskazanej w niniejszym tekście stronie. Już teraz sprawdź, czy możesz wziąć udział w szkoleniu i jeśli tak, zapisz się na kurs! Przygotowanie pedagogiczne przyda się w wielu sytuacjach, dlatego warto rozpocząć kurs jak najszybciej. Uprawnienia nauczyciela zgodne z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej na pewno ułatwią znalezienie dobrej pracy.