Kołdra dla alergika
Dom i Rodzina

Kołdra z myślą o alergikach

Alergia to jedna z chorób cywilizacyjnych, która jest zarówno bardzo rozpowszechniona, jak i wyjątkowo uciążliwa. Każdy, kto zna notoryczne uczucie zatkanego lub swędzącego nosa, uporczywe kichanie, kaszel i chrypkę, na pewno nie będzie chciał narażać się na kontakt z alergenem. Co jednak zrobić, jeśli jest nim pościel? Właśnie z myślą o tych osobach powstały kołdry antyalergiczne.

Dlaczego kołdra może powodować lub nasilać alergię?

Jedną z najpopularniejszych alergii jest ta na kurz i roztocza. Niestety, w pościeli często zbiera się ich ogromna ilość. Innym alergenem, występującym w kołdrze, może być samo jej wypełnienie. Jest to szczególnie częsty przypadek w tradycyjnych kołdrach, które oparte są na naturalnych materiałach, takich jak wełna czy pierze. Często wystarczy nawet krótki kontakt z nimi, aby już po chwili przekonać się, jak zły wpływ mogą mieć na nasze samopoczucie i zdrowie.

Kołdry antyalergiczne – jaka jest ich budowa?

Kołdry antyalergiczne zostały przygotowane z myślą o osobach, które podczas odpoczynku cierpiały na budzący ich kaszel lub kichanie. Dzięki zastosowaniu specjalnie przygotowanych materiałów, zapobiegają one osiadaniu i gromadzeniu się na ich powierzchni i we wnętrzu kurzu. Materiał stanowi też nieprzyjazne środowisko dla pasożytów takich jak roztocza, dzięki czemu nie zamieszkują one w pościeli.

Te dwie najważniejsze cechy kołdry antyalergiczne zawdzięczają specjalnym poliestrowym włóknom Hollow. Odznacza je spiralny kształt i wysoka sprężystość. Poliester, w przeciwieństwie do naturalnych materiałów, takich jak wełna czy pierze, nie stanowi pożywki dla mikroorganizmów i sam nie posiada właściwości uczulających.

Jakie inne korzyści płyną z używania kołdry antyalergicznej?

Dodatkowym atutem, zapewnianym przez kołdrę z poliestru, są jej właściwości oddychające. Dzięki temu w czasie snu ciało człowieka oddycha, a co za tym idzie, nie poci się. W efekcie kołdra znacznie dłużej pozostaje świeża niż tradycyjna.

Sztuczny materiał kołdry antyalergicznej jest przy tym cienki i wytrzymały. Oznacza to, że po zwinięciu, pościel zajmuje stosunkowo mało miejsca i może być łatwo spakowana w szufladzie pod łóżkiem. Jej wykonanie pozwala także na łatwe czyszczenie, w tym również pranie w pralce.

Kołdry antyalergiczne często można wybrać zarówno w różnych rozmiarach, jak i grubościach. Osoby, którym zawsze jest zimno, z pewnością będą preferowały ich grubsze, zimowe wersje. Z kolei dla tych, którzy nie cierpią na takie dolegliwości, dobrym wyborem mogą być cieńsze – letnie – wersje. Dobór preferowanego rozmiaru pozwoli nie tylko na swobodne okrycie się w nocy, ale również zapewni, że kołdra leżąca na łóżku będzie dobrze się na nim mieścić i nie zsunie się na podłogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.