Mężczyzna jest na mkursie akrchitekata
Kultura Nauka

Jak zostać architektem z kursami architektury

Jak zostać architektem, przygotowując warsztat rysowania architektury Artakademia w Krakowie

Szczęśliwy właściciel talentu do rysowania wyostrza ołówki i zapisuje się na kursy przygotowawcze Wydziału Architektury. Latem uczestnicy zdadzą egzaminy, a najszczęśliwsi zostaną przyjęci na pierwszy rok.

Co doradzić i ostrzec, a także czy można zostać architektem bez wykształcenia? Zapytaliśmy o to absolwentów i wykładowców Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Studenci przed uczelnią

Jak dostać się na kierunek architektury

– Po tym, jak zostaniesz studentem wydziału architektury, nie ma już „jutra”, jest tylko „dzisiaj” i „wczoraj” – mówią absolwenci Wydziału Architektury. – Nie ma czasu, ale musisz zdążyć dużo, inaczej będziesz żałować. Architekt powinien teoretycznie rozumieć absolutnie wszystko, aby w pełni i dobrze tworzyć. Uwierz mi, każda rzecz, którą przegapiłeś, będziesz żałować już pierwszego dniapracy.

Rzeźba

– To nie jest takiełatwe. Niewielu kandydatów rozumie, czym dokładnie będzie musiał się zajmować. Niektórzy mówią: Potrafię malować trochę i mogę zostać architektem samodzielnie. Ale architekt jest poważnym zawodem, to zarówno humaniści, jak i inżynierowie w tym równocześnie. Wiele obliczeń do wykonania, ile „nieciekawych” przedmiotów należy znać – będzie wytrzymałość materiałów i konstrukcji. A wszyscy myślą, że będą rysować swoje niesamowite pomysły – mówią wykładowcy Politechniki Krakowskiej.

Zalecenia absolwentów uczelni architektonicznych

Podczasprzyjęcia do szkoły wyższej w zawodzie architekta konieczne jest zdawanie następujących przedmiotów:

1. Literatura;
  2. Historia;
  3. Szkicowanie, rysunek i kompozycja.

Kobieta rysująca obraz

Nie zapomnij znaleźć czasu na sen, bez względu na to, jak trudne może być. Jeśli to możliwe, śpij na pierwszymzajęciu socjologii, na przykład, w przeciwnym razie będzie krew z nosa i utrata przytomności.

Pamiętaj, aby obowiązkowo chodzić na zajęcia. To lepsze niż siedzenie w domu. A jeśli wagarujesz, to lepiej to robić w zagranicznej bibliotece Uniwersytetuczytając czasopisma architektoniczne. W ogóle! Idź do biblioteki!

Czy można zostać architektem, nie umiejąc rysować? W takim przypadku należy wziąć pod uwagę, że architekt nie powinien mieć umiejętności do rysowania obrazów, ale ważne jest, aby móc narysować i zrozumieć kompozycję, ponieważ jest to bardzo ważne podczas projektowania.

Czytaj książki. Jeśli ktoś myśli, że można się nauczyć tylko przez małą praktykę nazajęciach, to bardzo się myli. Tylko nie czytaj „1000 najlepszych domków 2012”, ale na przykład „Mistrzowie architektury o architekturze”. Oczywiście, czasami jest to możliwe i konieczne, aby nie zgadzać się z napisanym, ale dowiesz się, jak myślili wtedy i zrozumiesz dlaczego.

Najważniejsze jest, aby uczyć się każdego dnia, co najmniej kilka godzin.

Uczniowie przed uczelnią

Potem nagle okazuje się, że wszystko zostało zrobione.

Staraj się robić wszystko na czas, a następnie podczas sesji nie chce się zastrzelić.

Zazdrośćcie sobie nawzajem. Ale nie na czarno. Każde szczęście innego studenta powinno zachęcić Cię do zrobienia dobrze. Podnieś poprzeczkę, staraj się robić jeszcze lepiej niż wczoraj.

Praca ręczna wytwarza smak i wizję, które następnie pomogą Ci pięknie tworzyć pracy na komputerze.

Nigdy nie bierz sobie do serca „krytyki” marazmatyków, to często rujnuje dobre pomysły!

Najważniejsze jest zainteresowanie przedmiotem! Wtedy wszyscy „źli i bezduszni” nauczyciele natychmiast staną się dobrzy i mili, ponieważ potrzebują trochę szacunku. Przez lata pracy zmęczyło ich wyciskanie żałosnego minimum niewdzięcznych, głupich leniwców. Po prostu chodź mniej lub bardziej regularnie nazajęcia i pracuj. Pokaż swoje zainteresowanie, a następnie cała katedra natychmiast stanie się ciekawa z Ciebie.

Rzeźba stojąca na podłodze

Nawiasem mówiąc, za konstruktywny spór z nauczycielami jeszcze nikogo nie wyrzucili! Tylko wtedy nie chcą cię doradzać, jeśli zadałeś niewygodne pytanie dla „profesora arktiktury”.

Dokładnie studiuj historię, konstrukcje, geometrię, fizykę i wszystkie nauki ścisłe, pośrednio lub bezpośrednio dotyczące architektury. I tylko wtedy mów, że zrobiłeś coś fajnego! Więc pracujcie jak szalony!

Najważniejszym przedmiotem na pierwszym roku jest projektowanie architektoniczne. Po projektowaniu architektonicznym -geometria wykreślna.

Najlepiej osiedlać się w pobliżu Instytutu, w przeciwnym razie będziesz musiał jeździć z tabletem i układami w transporcie. To piekło.

Nie zapominaj, że na przyszłe zatrudnienie nie wpływają oceny, ale umiejętności. Otojestgłówne! Nikt nie będzie potrzebował Twoich ocen w pracy.