Kontener na śmieci wolnostojący

Ile kosztuje kontener na śmieci? Wywóz gruzu w 2020 r.

Odpady poremontowe potrafią przyprawić o zawrót głowy. Nie są to przecież odpady komunalne, więc nie możemy traktować ich jak szeroko rozumianych „śmieci”. A więc co robić z gruzem po remoncie? To w naszej odpowiedzialności leży wywóz gruzu. Ale spokojnie, nie musicie sami tego robić. W Polsce działają setki lokalnych firm, które specjalizują się w w wynajmowaniu kontenerów na odpady. Dzisiaj przyjrzymy się, jakie są ceny za wywóz odpadów poremontowych i jak to samemu zorganizować.

Kontenery na śmieci – cena w zależności od pojemności

Podstawowym czynnikiem, jaki kształtuje ceny wywozu gruzu jest oczywiście wielkość samego pojemnika. W standardzie znajdziecie trzy wielkości: 4-5, 6-7 i 10 metrów sześciennych. Najpopularniejszy kontener na odpady ma pojemność 6 metrów sześciennych i to ten, który najłatwiej spotkać na osiedlach mieszkalnych. Cena kontenerów na odpady w pojemnościach jak powyżej waha się od 450 do 950 zł w dużym mieście.

Co rozumiemy poprzez wypożyczenie kontenera na gruz? Cena uwzględnia (to nie reguła, ale pewien standard): podstawienie kontenera na odpady, czas wynajmu, odbiór odpadów i ich utylizację.

Jak zamówić kontener na śmieci?

To całkiem prosta i szybka sprawa – polecamy wam korzystać z formularzy online lub bezpośredniego kontaktu telefonicznego. Najbliższą firmę zajmującą się wynajmem kontenerów na odpady i wywozem gruzu znajdziecie oczywiście w sieci. Na terenie Kalisza i okolic możemy polecić wam firmę ŁAD, która specjalizuje się w usługach komunalnych, jak właśnie odbiór i unieszkodliwianie odpadów czy asenizacja.

Od czego zależy cena kontenera na odpady?

Wiecie już jakie są pojemności kontenerów na odpady oraz gdzie zamówić kontener na śmieci. Ceny są jednak mocno zróżnicowane. Od czego zależą? Pierwszym faktorem jest oczywiście region Polski – ceny wywozu gruzu mogą w zależności od tego, czy lokalizacja dotyczy dużego miasta czy też małej miejscowości, wahać się o kilkanaście procent. Drugą kwestią jest wcześniej wspomniana wielkość kontenera na gruz, przy czym warto dobrze oszacować swoje potrzeby, żeby zmieścić się w pojemniku labo też nie przepłacić za zbyt duży.

Kontener na śmieci na samochodzie

Fot. Przykładowy kontener na wynajem

Niewielu zamawiających zdaje sobie sprawę, że to ile kosztuje wywóz gruzu zależy także od tego, czy odpowiednio segregujemy odpady poremontowe. Wiele z nich podlega później recyklingowi i jeśli nie ma potrzeby ich późniejszego selekcjonowania, odbiór takich odpadów jest o wiele tańszy (czasem nawet dwukrotnie), niż gruzu po remoncie, który jest mieszanką np. cegieł, zaprawy, mebli, sprzętu elektronicznego itd.

Cena wywozu śmieci takich jak gruz czy gabaryty zależy też bezpośrednio od czasu wypożyczenia kontenera. Standardowy czas to 4 dni robocze, jednak w zależności od potrzeb, np. specyfiki prowadzonych prac, przygotowuje się specjalne oferty na dłuży czas wynajmu. Warto wiedzieć, że przyjdzie nam także dodatkowo zapłacić, jeśli odpady przekraczają wysokość burty kontenera.