Liczenie zniżki do oszkodowania OC

Dopłata do zaniżonego odszkodowania OC

W dzisiejszych czasach samochody są jednym z najbardziej popularnych środków transportu. W przeciwieństwie do ich początków dzisiaj ten środek transportu nie jest zarezerwowany tylko dla wybranych, tylko bogatych lub z odpowiednimi znajomościami. Prawo jazdy na kategorię B zdobyć w Polsce każdy po ukończeniu 18. roku życia. Dostępność aut powoduje, że wielu z nas po uzyskaniu pełnoletności od razu idzie na kurs prawa jazdy, a później decyduje się na zakup auta.

Każdy pojazd poruszający się po ulicy musi posiadać aktualne ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie OC to dokładniej ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które daje ochronę ubezpieczeniową w nagłych sytuacjach, kiedy sprawca szkody będzie zobowiązany do naprawy pojazdu.

Dopłata do odszkodowania OC

Coraz większy ruch na ulicach, zmęczenie i ciągły pośpiech sprawia, że zdarza się spowodować stłuczkę, obetrzeć auto nie zauważając stojącego słupka lub parkując na parkingu galerii handlowej. Otrzymując decyzję od towarzystwa ubezpieczeniowego o wypłacie odszkodowania, nie musisz być specjalistą, ani płacić dodatkowych pieniędzy, aby upewnić się, czy kwota wypłacona przez towarzystwo ubezpieczeniowe jest adekwatna do uszkodzeń.

Dopłata do odszkodowania OC jest rozwiązaniem, z którego wato skorzystać, kiedy podejrzewamy, że zostało zaniżone odszkodowanie, które otrzymaliśmy. Obecnie na rynku działają firmy, które bez dodatkowych opłat ocenią czy szkoda została rozliczona prawidłowo. Jeśli nie, zajmą się sprawą, dzięki czemu otrzymujemy dopłaty do odszkodowań w zaledwie kilka dni. Pomoc firm o takiej działalności jest nieoceniona w sytuacji, gdy chcemy uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy.

Kto i kiedy może otrzymać dopłatę, jeśli dowie się, że odszkodowanie zostało zaniżone?

Poszkodowany, który podejrzewa, że jego kosztorys naprawy pojazdu został zaniżony, nie musi rezygnować z naprawy, czy nawet możliwości korzystania ze swojego pojazdu, gdy uzyska zbyt niskie odszkodowanie. Może on odwołać się od decyzji ubezpieczyciela, złożyć pozew do sądu i skontaktować się z kancelarią odszkodowawczą.

Kiedy możemy uzyskać dopłatę? Dopłaty do odszkodowań możemy uzyskać wtedy, kiedy otrzymaliśmy zbyt niskie odszkodowanie. Możliwe jest to w przypadku gdy:

• nie minęły 3 lata od wydania decyzji ubezpieczyciela,
  • gdy w kosztorysie istnieją błędy,
  • gdy wystąpiła szkoda częściowa,
  • a także wtedy, kiedy ubezpieczyciel przeprowadził kalkulację, że nastąpiło całkowite uszkodzenie z OC sprawcy.

Poszkodowany kierowca może uzyskać rekompensatę nawet w sytuacji, gdy nie zdecydował się na naprawę auta bądź już go sprzedał.

Samemu ciężko jest walczyć z ubezpieczycielem, dlatego lepiej zgłosić się do firmy, która pomoże w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania OC.