Studentka z laptopem

Czy warto studiować po angielsku i ile to kosztuje w Polsce?

Czasami sam dyplom ukończenia studiów to za mało. Jeśli chcemy w przyszłości ubiegać się o prestiżowe stanowisko, pracować w międzynarodowej korporacji powinniśmy znać perfekcyjnie język obcy. Wtedy staniemy się bardziej konkurencyjni na rynku pracy. Coraz więcej uczelni w Polsce oferuje studia po angielsku. Warto przemyśleć taką możliwość.

Zalety studiów po angielsku

Studia anglojęzyczne w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko zapewniają wiedzę i cenne umiejętności w konkretnej dziedzinie, ale też doskonalą znajomość języka angielskiego. Studenci uczą się branżowego języka. Przyswajają przede wszystkim specyficzne zwroty w konkretnej branży.

Absolwenci mają szansę na zdobycie prestiżowego stanowiska nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Bez biegłej znajomości języka angielskiego nie mamy praktycznie szans na pracę w dużej, międzynarodowej korporacji. Maleją też nasze szanse na pracę biurową w większym polskim mieście. Pracodawcy cenią kwalifikacje absolwentów takich studiów.

Studia anglojęzyczne są świetną okazją do codziennego treningu języka angielskiego. Jednak nie jest to ich jedyna zaleta. Studenci uczą się współpracy w międzynarodowym środowisku. Taka umiejętność zaprocentuje w przyszłości. Warto też wspomnieć o kosztach. Studia anglojęzyczne w Polsce są tańsze niż studia za granicą. Czesne i koszty życia są niższe. Takie studia dają też doskonałe przygotowanie do wyjazdów na praktyki i staże za granicą. Zyskujemy pewność siebie podczas rozmów kwalifikacyjnych. Dlatego mamy duże szanse na dobre stanowisko.

Wymagania stawiane kandydatom

Zazwyczaj kandydaci na studia anglojęzyczne muszą znać bardzo dobrze język angielski. Dlatego warto jak najwcześniej przyłożyć się do nauki języków obcych. Program studiów zawiera dodatkowe godziny lektoratu. Dzięki temu studenci mogą poprawić swoją znajomość języka angielskiego. Inne wymogi są uzależnione od danego kierunku i uczelni.

Koszty studiów po angielsku w Polsce

Ceny studiów uzależnione są od konkretnego kierunku i uczelni. Przykładowo Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie proponuje dwa kierunki studiów anglojęzycznych: Informatyka i Ekonometria oraz Zarządzanie. Czesne należy wpłacać na indywidualne konto studenta. Ceny na kierunku Informatyka i Ekonometria (studia licencjackie 3,5 roku) kształtują się następująco:

• 430 zł opłata bezzwrotna,
  • 5380 zł za semestr (od 1 do 6),
  • 9900 zł za cały rok z góry,
  • 4950 zł za 7 semestr.

Ceny na kierunku Zarządzanie (studia licencjackie 3 lata) kształtują się następująco:

• 430 zł opłata bezzwrotna,
  • 4750 zł za semestr,
  • 8600 zł za cały rok z góry.

Studia po angielsku są doskonałą szansą na zdobycie wiedzy i umiejętności, gwarantujących karierę nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Musimy biegle posługiwać się językiem angielskim, jeśli chcemy pracować w międzynarodowym środowisku.