wyjście z domu na taras
Dom i Rodzina

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o refleksolach

Popularne obecnie osłony okienne to rolety i żaluzje. Nie wszyscy znają refleksole – ekrany okienne przeznaczone do montażu szczególnie na dużych przeszkleniach. Taki produkt nie tylko świetnie koresponduje z wizerunkiem nowoczesnych nieruchomości o eleganckich fasadach, ale też znacznie poprawia komfort korzystania z wnętrz. Ze względu na swój charakter znajduje zastosowanie w obiektach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Poznaj go bliżej!

Refleksole to duże osłony okienne o orientacji pionowej, projektowane na zamówienie. Mogą  być instalowane wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń, a w każdej wersji doskonale chronią wnętrza przed nagrzewaniem.

1. Sposób montażu refleksoli

Podobnie jak klasyczne rolety, również refleksole można zamontować na kilka sposobów. Najpopularniejsze są modele instalowane w kasetach lub prowadnicach. Pierwsza opcja pozwala na estetyczne schowanie mechanizmu, zaś druga jest bardziej minimalistyczna i oszczędna w formie. Dobór odpowiedniego systemu jest możliwy podczas konsultacji ze specjalistą wykonującym pomiar okna czy pergoli.

2. Funkcja refleksoli

Eleganckie osłony stanowią dekorację każdej nieruchomości, ale nie to jest ich główną zaletą. Podstawowe funkcje refleksoli to: ochrona prywatności i blokowanie promieni słonecznych, co pozwala zwalczać problem nadmiernego nagrzewania się wnętrz. Zaciągnięta osłona pomaga w utrzymaniu stałej temperatury w pomieszczeniach bez konieczności włączania klimatyzatorów.

3. Dostępne kolory

Refleksole można zamówić w dowolnym odcieniu, korzystając z palety RAL. Wybór jest zatem ogromny, co pozwala na idealne dopasowanie produktu do stylu urządzanego wnętrza. Dzięki możliwości wyboru tkaniny, uzyskasz efekt całkowitego zaciemnienia pożądany np. na sali kinowej czy w sypialni lub częściowego, co jest optymalne np. w biurze czy kuchni.

roleta

4. Zastosowanie refleksoli

Refleksole mają szereg zastosowań a ich montaż nie jest ograniczony wyłącznie do konkretnego miejsca. Choć bezbłędnie sprawdzają się na dużych przeszkleniach, to równie atrakcyjnie zaprezentują się w domu. Są chętnie wybierane do biur, sal kinowych, wykładowych, hoteli, hal sportowych, szkół. W użytku zewnętrznym najczęściej można je spotkać np. na tarasach i w ogródkach kawiarnianych.

5. Sposoby sterowania

Ekrany okienne mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie. Ta druga opcja pozwala na szybkie, wygodne i precyzyjne ustawianie kąta osłony oraz kreowania oświetlenia wnętrz na oczekiwanym poziomie.