Pogotowie kanalizacyjne w pracy
Dom i Rodzina

4 najczęstszych problemów instalacji kanalizacyjnej

Niestety kanalizacja jak wszystko inne również może ulec uszkodzeniu lub sprawiać różne problemu w czasie użytkowania czy samej budowy. Dzisiaj skupimy się na najważniejszych z nich, które być może nękają także Ciebie, ale na szczęście zawsze znajdzie się rozwiązanie, by zapobiec tym utrudnieniom lub całkowicie je wyeliminować.

1. Dudnienie, bębnienie, spływanie i inne hałasy

Sporą niedogodnością jest hałas dobiegający z rur kanalizacyjnych i innych jej części, co potrafi być uciążliwe podczas codziennego funkcjonowania. Dotyczy to szczególnie domów wielorodzinnych albo też hoteli, gdzie obok siebie mieszkają ludzi i oczywiście korzystają z urządzeń w kuchni czy toalecie, a przecież dookoła muszą o tym wiedzieć.

Wszystkie te dźwięki spowodowane są niewłaściwym wytłumieniem elementów kanalizacji. Izolacja akustyczna to podstawa, dlatego powinno się w tym celu używać specjalnych rur o podwyższonym tłumieniu akustycznym, które najczęściej wykonane są z polietylenu, polichlorku winylu albo polipropylenu o wzmocnionej strukturze. Dodatkowo mogą być stosowane mufy nasadowe, które montowane są na rury w pionach kanalizacyjnych, a ich zadaniem jest wyciszenie drgania rur.

2. Zabezpieczenie przed zalaniem

Innym problemem, który może pojawić się po pewnym czasie jest ewentualne zalanie nie tylko mieszkań znajdujących się niżej, ale również wyżej, kiedy do pod wpływem ciśnienia szambo może cofnąć się na określoną wysokość. Powodów może być mnóstwo, w tym m.in. przepełnienie ścieków, aczkolwiek należy zapobiec podobnym sytuacjom, montując w domach zawór zwrotny na ujście zanieczyszczeniom z podziemnej części budynku.

Trzeba jednak skonsultować się w tym przypadku z fachowcami, ponieważ nieprawidłowe zamontowanie może doprowadzić do awarii pompy, który przelewa ścieki na wyższy poziom. W takiej sytuacji konieczne będzie już wezwanie pogotowia kanalizacyjnego z Wrocławia, które zajmie się problemem i znajdzie idealne rozwiązanie.

3. Nieprzyjemny zapach

Tego z pewnością nikt nie chciałby przeżywać w swoim domu z oczywistych względów, aczkolwiek taki problem również może mieć miejsce. Jest to wynik rozszczelnienia układu w związku z opróżnieniem zamknięcia wodnego syfonu lub też pęknięcia rury. Wówczas można zaobserwować nie tylko odór dochodzący z kanalizacji, ale również podwyższony stan wody w syfonie, która może się również zacząć wylewać.

Wówczas wystarczy wywołać przepływ od innych urządzeń sanitarnych, co pozwoli na obniżenie poziomu wody w syfonie. Jeśli jednak sytuacja znów się powtórzy, może być konieczne przeanalizowanie całej instalacji kanalizacyjnej, bo może ona po prostu być uszkodzona w jednym miejscu.

4. Zapchanie się kanalizacji

Przyczyn tej sytuacji można szukać wielu, jak na przykład zablokowanie się rur różnymi odpadkami, resztkami i innymi zanieczyszczeniami. Można próbować udrożnić kanalizację naturalnymi i domowymi sposobami, aczkolwiek przy poważniejszym zatkaniu może to jedynie pogorszyć sprawę. Wszystkie te metody własne można jak najbardziej stosować regularnie, by przeczyścić rury, ale gdy dojdzie do ostatecznego zapchania i wylewania się wody z syfonu, konieczne wezwij pomoc.

Pogotowie kanalizacyjne w tym przypadku również będzie jedyną nadzieją, ponieważ posiadają oni odpowiedni sprzęt do udrażniania rur. Istnieją w zasadzie dwie metody czyszczenia: tradycyjna korbowa oraz użycie wysokociśnieniowych pomp wodnych. W zależności od typu zapchania i rodzaju rur kanalizacyjnych, dobiorą oni właściwy sprzęt i zajmą się tym problemem w błyskawicznym tempie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.